About

Moje wyobrażenie o Skandynawii aż do czasów studiów przepełnione było stereotypami. Zimny klimat, bezludne tereny, zdystansowani ludzie.

I IKEA oczywiście, z tym śmiesznymi, niezrozumiałymi nazwami mebli.

Jednak 5 lat studiów w gdańskiej katedrze Skandynawistyki oraz roczny pobyt w Sztokholmie nie tylko diametralnie zmieniły moją percepcję, ale też sprawiły, że z coraz większą świadomością zaczęłam szukać zmian i nowości w tamtejszym świecie mody, kultury czy designu.

Każda moja wizyta do Oslo i Sztokholmu pozwala mi odkryć coś nowego, podpatrzeć jak mieszkają sąsiedzi w kamienicy na przeciwko, usłyszeć nowe słówko w metrze, zdziwić się, że tak, to naprawdę tyle kosztuje 🙂 czy przekonać się, że nawet przy dwudziestostopniowym mrozie można biegać i jeździć na rowerze.

Przemawia do mnie skandynawska prostota, bezpretensjonalność, minimalizm oraz wszechobecna ekologia. Tamtejsze trendy podbijają już nie tylko Europę, ale i cały świat.

Im więcej o nich czytam, oglądam czy obserwuję tym bardziej przekonuje się, że w życiu ważniejsze jest LESS niż MORE.

Chciałabym aby ten blog służył jako źródło inspiracji zarówno dla mnie jak i dla innych. Mam nadzieję, że będziemy się wszyscy wspólnie dobrze tu bawić!

profil

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s